Stillingen som daglig leder i FIL Fotball lyses nå ut


Etter at vår daglige leder gjennom 17 år, Ivar Holand, nylig har gått over i ny jobb som leder for Reistadløpet, søker FIL Fotball nå hans erstatter. Her er utlysningsteksten fra stillingsannonsen:


Finnsnes IL Fotball
Nord-Norges første autoriserte Kvalitetsklubb

Finnsnes IL Fotball skal være en inkluderende klubb med behovstilpassede anlegg, høye sportslige ambisjoner - med fokus på utvikling av enkeltspillere og lag. Klubbens drift skal være tuftet på sunn økonomi og sterk dugnadsånd!

www.fil.no

Vi ønsker oss en daglig leder og litt sportssjef i FIL FotballEr du Folkelig har stor Innsatsvilje og digger Lagspill?Det vil være supert om du har ledererfaring, salgserfaring, god økonomisk forståelse og  faglig kompetanse og interesse for fotball.Hvis dette er deg,  kan vi tilby en sporty og utfordrende heltidsstilling.Arbeidsoppgavene er tenkes fordelt mellom daglig ledelse og deltakelse i sportslige aktiviteter, spesielt mht  gutter og jenter i de yngre årsklassene.Følgende liste over arbeidsoppgaver er ikke uttømmende, men gir et inntrykk av hvordan vi tenker at din arbeidshverdag blir:.De viktigste arbeidsoppgavene forventes å være:• Ansvarlig for daglig drift av klubben

• Ansvarlig for inntektsbringende aktiviteter

• Organisering og oppfølging av sportslige aktiviteter, spesielt rettet mot de yngre årsklassene for gutter og

   jenter, og kanskje til og med deltakelse på treningsfeltet og i kamper.Øvrig stillingsinnhold vil tilpasses  klubbens behov og organisasjonsmodell, samt daglig leders kompetanse.Andre arbeidsoppgaver antas  å kunne være:• Ansvarlig for kommunikasjonen med  styret og de sportslige utvalgene samt trenere og lagledere på alle nivåer.

• Oppfølgingsansvar og personalansvar for nåværende og fremtidige ansatte

• Informasjon og kommunikasjon, herunder web-ansvarlig

• Medlemsservice og rekruttering av nye medlemmer

Aktuelle kvalifikasjoner kan være: ( formell kompetanse kan erstattes av  relevant erfaring )• Bachelor Sport Management eller annen relevant erfaring innen ledelse og administrasjon

• Gode IT-kunnskaper og forståelse for sosiale medier

• Erfaring fra idretts/organisasjonsarbeid eller lignende arbeidPersonlige egenskaper• Gode organisatoriske evner og erfaring med administrativt arbeid

• Gode lederegenskaper

• Evne til å jobbe strukturert og selvstendig

• Fleksibilitet når det gjelder arbeidsoppgaver, tid og sted

• Svært gode samarbeidsevner og stor arbeidskapasitet

• God muntlig og skriftlig fremstillingsevneBetingelser:

Stillingen er fast ansettelse, og medfører noe kvelds- og helgearbeid. Lønn og avspasering etter avtale.Tiltredelse etter nærmere avtaleSkriftlig søknad med CV sendes til: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Søknadsfrist: Innen 1. novemberHar du spørsmål om stillingen, kontakt Eilif Skogheim, TLF: 975 25222

Vipps App ikon RGB

Treningsoversikt 2017

Neste kamp

Stadion: KFUM-Arena lør, 21. okt. 2017 13:00
KFUM
-:- Fakta
Finnsnes

PostNord Ligaen artwork PMS 639 C 160302

Tabellen

Lag Ka Po
HamKam 25 62
Alta 25 46
Raufoss 25 44
Asker 25 44
Skeid 25 41
Kjelsås 25 34
Grorud 25 34
Bærum 25 32
KFUM 25 31
Nybergsund 25 31
Vålerenga 2 25 27
Finnsnes 25 22
Brumunddal 25 22
Follo 25 21

Siste kamp

Stadion: Finnsnes idrettspark lør, 14. okt. 2017 13:00
Finnsnes
2:2 Brumunddal

Følg oss på Twitter

Besøk oss på Facebook