Stillingen som daglig leder i FIL Fotball lyses nå ut


Etter at vår daglige leder gjennom 17 år, Ivar Holand, nylig har gått over i ny jobb som leder for Reistadløpet, søker FIL Fotball nå hans erstatter. Her er utlysningsteksten fra stillingsannonsen:


Finnsnes IL Fotball
Nord-Norges første autoriserte Kvalitetsklubb

Finnsnes IL Fotball skal være en inkluderende klubb med behovstilpassede anlegg, høye sportslige ambisjoner - med fokus på utvikling av enkeltspillere og lag. Klubbens drift skal være tuftet på sunn økonomi og sterk dugnadsånd!

www.fil.no

Vi ønsker oss en daglig leder og litt sportssjef i FIL FotballEr du Folkelig har stor Innsatsvilje og digger Lagspill?Det vil være supert om du har ledererfaring, salgserfaring, god økonomisk forståelse og  faglig kompetanse og interesse for fotball.Hvis dette er deg,  kan vi tilby en sporty og utfordrende heltidsstilling.Arbeidsoppgavene er tenkes fordelt mellom daglig ledelse og deltakelse i sportslige aktiviteter, spesielt mht  gutter og jenter i de yngre årsklassene.Følgende liste over arbeidsoppgaver er ikke uttømmende, men gir et inntrykk av hvordan vi tenker at din arbeidshverdag blir:.De viktigste arbeidsoppgavene forventes å være:• Ansvarlig for daglig drift av klubben

• Ansvarlig for inntektsbringende aktiviteter

• Organisering og oppfølging av sportslige aktiviteter, spesielt rettet mot de yngre årsklassene for gutter og

   jenter, og kanskje til og med deltakelse på treningsfeltet og i kamper.Øvrig stillingsinnhold vil tilpasses  klubbens behov og organisasjonsmodell, samt daglig leders kompetanse.Andre arbeidsoppgaver antas  å kunne være:• Ansvarlig for kommunikasjonen med  styret og de sportslige utvalgene samt trenere og lagledere på alle nivåer.

• Oppfølgingsansvar og personalansvar for nåværende og fremtidige ansatte

• Informasjon og kommunikasjon, herunder web-ansvarlig

• Medlemsservice og rekruttering av nye medlemmer

Aktuelle kvalifikasjoner kan være: ( formell kompetanse kan erstattes av  relevant erfaring )• Bachelor Sport Management eller annen relevant erfaring innen ledelse og administrasjon

• Gode IT-kunnskaper og forståelse for sosiale medier

• Erfaring fra idretts/organisasjonsarbeid eller lignende arbeidPersonlige egenskaper• Gode organisatoriske evner og erfaring med administrativt arbeid

• Gode lederegenskaper

• Evne til å jobbe strukturert og selvstendig

• Fleksibilitet når det gjelder arbeidsoppgaver, tid og sted

• Svært gode samarbeidsevner og stor arbeidskapasitet

• God muntlig og skriftlig fremstillingsevneBetingelser:

Stillingen er fast ansettelse, og medfører noe kvelds- og helgearbeid. Lønn og avspasering etter avtale.Tiltredelse etter nærmere avtaleSkriftlig søknad med CV sendes til: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Søknadsfrist: Innen 1. novemberHar du spørsmål om stillingen, kontakt Eilif Skogheim, TLF: 975 25222

Vipps App ikon RGB

Neste kamp

Stadion: Finnsnes idrettspark søn, 22. sep. 2019 14:00
Finnsnes
-:- Fakta
Gjelleråsen

NTL

Tabellen

# Lag Ka Po
1 Finnsnes 20 43
2 Fløya 20 41
3 Gjelleråsen 20 36
4 Glimt 2 20 36
5 Junkeren 20 33
6 Skjervøy 20 33
7 Hønefoss 20 32
8 Melbo 20 28
9 Ull/Kisa 2 20 27
10 Lillestrøm 2 19 25
11 Tromsø 2 19 23
12 Harstad 19 19
13 Skjetten 19 13
14 Leknes 20 4

Siste kamp

fre, 13. sep. 2019 17:00
Junkeren
2:1 Finnsnes

Følg oss på Twitter

Besøk oss på Facebook