Ord for dagen; FIL-Nybergsund 11. juni

Bildetekst: Bjørn "Bummen" Johansen og Alexander Samuelsen har gått Nybergsund etter i sømmene gjennom videoanalyse (Foto: FILMedia).
At det skulle bli kladdeføre på ski til langt ut i mai er ingen stor overraskelse i Nord-Norge. Men at det skulle kladde såpass mye resultatmessig for A-laget vårt i sesonginnledningen er litt mer overraskende.
Vi var veldig optimistiske i forkant av sesongen, hvor vi mente vi hadde den beste og bredeste stallen noensinne i klubbens historie. Og det har vi nok fortsatt, men resultatene har ikke svart til forventningen. Prestasjonene har vært gjennomgående greie, men uttellingen foran motstandernes mål har ikke vært god nok. Det forteller også kun åtte scorede mål oss… Samtidig har vi sluppet inn 10 baklengs (1,25 i snitt), og det er uvant kost for oss som slapp inn kun 22 mål på fjorårets 26 kamper (0,85 i snitt)…
Historisk så hjelper det lite poengmessig å se «bak» resultatene, men hvis vi nå tillater oss det så ser vi at vi resultatmessig har vært involvert i meget, meget jevne kamper. Alle våre fem tap er ettmålstap (FIL-Grorud 0-1, FIL-HamKam 0-1, Follo-FIL 2-1, FIL-Bærum 2-3 og Alta-FIL 1-0). Så har vi en ettmålsseier (Kjelsås-FIL 1-2), en tomålsseier (Raufoss-FIL 1-3) og en uavgjort (FIL-Skeid 0-0). Disse ettmålstapene smerter, spesielt når vi føler at vi spillemesig har vært det førende laget i mange av disse kampene. Og når vi vet at det er nettopp styrken til å avgjøre jevne kamper som har ført oss opp blant de +/- 50 beste herreseniorlagene i landet, så har det resultatmessig vært litt fortvilende etter 90 spilte minutter – hjemme som borte. Og at det er hele fire kamper vi ikke har scort mål i…
Men det er jo dette som er den fantastiske iboende egenskapen til spillet fotball som gir oss nye muligheter – til å score mål – til å slippe inn mål – til å kapre nye poeng. Og score mål og ta poeng blir etter hvert en viktigere og viktigere egenskap i kampene som kommer.
I forrige hjemmekamp fikk vi bort «smultringen» gjennom Sega’s to scoringer mot Bærum. På søndag skal vi ta alle tre poengene på hjemmebane for første gang denne sesongen. Vi skriver da 11. juni, og da er det på tide. I fjor gikk vi hele sesongen uten tap på hjemmebane, i år har vi tapt tre av fire. Say no more…
Dette vet vi at prestasjonsgruppa vår kjenner på, og vi vet også at de er i stand til å tackle dette og gjøre dette til en positiv utfordring.

SESONG

FIL HJEMME

FIL BORTE

2012 - 2016

Ingen møter mellom lagene

Ingen møter mellom lagene


Good luck, lads!


Vi ønsker også deg som publikummer lykke til – både med kampen og med trekningen av gavekortet på Senjastua som trekkes på inngangsbilletten!
Vipps App ikon RGB

Neste kamp

Stadion: Finnsnes idrettspark søn, 22. sep. 2019 14:00
Finnsnes
-:- Fakta
Gjelleråsen

NTL

Tabellen

# Lag Ka Po
1 Finnsnes 20 43
2 Fløya 20 41
3 Gjelleråsen 20 36
4 Glimt 2 20 36
5 Junkeren 20 33
6 Skjervøy 20 33
7 Hønefoss 20 32
8 Lillestrøm 2 20 28
9 Melbo 20 28
10 Ull/Kisa 2 20 27
11 Tromsø 2 20 23
12 Harstad 20 22
13 Skjetten 20 13
14 Leknes 20 4

Siste kamp

fre, 13. sep. 2019 17:00
Junkeren
2:1 Finnsnes

Følg oss på Twitter

Besøk oss på Facebook